Almanac

Merhaba Arkadaşlar,

[Alamanac 2013 Version 2 sürümünü buradan indirebilirsinizKasım 2013 tarihi itibariyle güncellenmiş dokümandır.
Dosyayı tarayıcı uygulama üstünde açmaya çalıştığınızda boyutu nedeniyle uzun süre bekleyebilirsiniz. Bu yüzden download ederek kullanmanızı öneririm. Güncel içerik 3935 sayfadan oluşmaktadır.]

[Bu arada Almanac 2013 öncesi zamana ait eski blog yazılarıma OldiesButGoldies isimli PDF dosyası üzerinden erişebilirsiniz]

Uzun süredir bloğumda sizlere elimden geldiğince teknik paylaşımda bulunmaya çalışıyorum. Bundan bir kaç sene önce, o zaman dilime kadar ki yazılarımı bir Almanac haline getirmiş ve public olarak internet ortamına hediye etmiştim.

Aradan geçen zaman içerisinde bloğun kapasitesi de arttı haliyle. Hatta o almanağa baktığımda neredeyse iki katı ölçüde genişlediğini ifade edebilirim. Ben de bunun üzerine hafta sonu oturdum ve BlogML.xml içeriğini Parse ederek, www.buraksenyurt.com üzerinden yayınladığım ne kadar basılı içerik varsa, tek bir dökümanında topladım. Tabi bazı kısımlarında hatalar olabilir. Özellikle eski blogdan gelen bazı yazılardaki Flash nesnelerini dökümana gömemedim.

Dokümanları arzu ettiğiniz ortamlara dağıtabilir, paylaşabilir, çıktısını alabilir ve bu sayede başkalarının da yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Umarım hepiniz için yararlı bir döküman olmuştur. Tekrardan görüşünceye dek hepinize mutlu günler dilerim.